Strona główna Strona główna
RSS
Strona główna
Mapa strony
e Formularz
Wersja angielska
BIP
    rozmiar czcionki A A A Wersja kontrastowa


AKTUALNOŚCI

Wersja do druku
Pokaż aktualności z roku:

Zamówienie publiczne

29.11.2016

Ogłoszenie o zamówieniu publicznym - ochrona budynku. Więcej informacji tutaj.

Posiłki w szpitalach

25.11.2016

Nieprawidłowo skomponowane jadłospisy, czy niespełnianie wymagań sanitarnych - tak przedstawiają się wyniki kontroli szpitali i firm dostarczających posiłki do nich.

Komunikat UOKiK dotyczący tzw. "Czarnego Piątku".

24.11.2016

Czy mogę reklamować towar kupiony w obniżonej cenie? Co zrobić, jeśli cena przy kasie okaże się wyższa niż na metce? Jak zrezygnować z zakupów w zagranicznym sklepie internetowym?

Wyroki sądowe w sprawach decyzji lub pozwów UOKiK

23.11.2016

Konsumencie, Bank BPH, Energa-Obrót, ZdroWita, Polmlek Grudziądz. To niektórzy przedsiębiorcy, których dotyczyły niedawne wyroki sądowe w sprawach decyzji lub pozwów UOKiK z zakresu ochrony konsumentów. Sprawdź tutaj.

Sprzedaż internetowa. Ważne informacje.

23.11.2016

14 dni od otrzymania towaru-Konsumencie tyle masz czasu na zwrot, gdy kupujesz w internecie. Przedsiębiorca powinien oddać koszty towaru i przesyłki. UOKiK ukarał sklep, który nie przestrzegał tych przepisów. Więcej tutaj.

Szósty pogląd Prezesa UOKiK w sprawie "frankowiczów".

23.11.2016

Prezes UOKiK wydał szósty istotny pogląd. Dotyczy on ubezpieczenia niskiego wkładu własnego pobieranego przez MBank. Jeżeli sąd uzna klauzulę za niedozwoloną, to bank odda konsumentom, którzy zlożyli pozew pobraną opłatę. Więcej informacji na ten temat tutaj.

Piąty istotny pogląd Prezesa UOKiK w sprawie "frankowiczów".

23.11.2016

Po raz piąty Prezes UOKiK przedstawił istotny pogląd w sprawie. Dotyczy on sporu konsumentów z MBankiem. Sprawa dotyczy umowy o kredyt hipoteczny waloryzowany kursem franka szwajcarskiego. Więcej informacji tutaj.

Reklamy usług telekomunikacyjnych.

14.11.2016

Jasne dla konsumenta, rzetelne i uczciwe - takie powinny być reklamy usług telekomunikacyjnych.

Ustawa o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich.

14.11.2016

Prezydent podpisał ustawę o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Została ona już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe prawo wejdzie w życie 10 stycznia 2017 r. Jakie zmiany czekają przedsiębiorców i konsumentów? Więcej tutaj.

Czwarty pogląd Prezesa UOKiK w sprawie "frankowiczów".

14.11.2016

Po raz czwarty Prezes UOKiK przedstawił istotny pogląd w sprawie. Dotyczy on sporu konsumentów z Euro Bankiem. Sprawa dotyczy umowy o kredyt hipoteczny waloryzowany kursem franka szwajcarskiego. Więcej informacji tutaj.

Ważne informacje dla konsumentów korzystających z usług Enea

14.11.2016

612211616 – specjalny numer telefonu i informacja na stronie www dla konsumentów, którym bezprawnie podwyższono ceny usług. Inea zwróci klientom nienależnie naliczone opłaty. Aktualni klienci mają miesiąc na zgłoszenie się po zwrot, natomiast byli abonenci - trzy miesiące. Więcej informacji tutaj.

20 października Dniem Seniora

14.11.2016

Trudne do zrozumienia umowy, mała czcionka, nagabywanie przez akwizytora, oferowanie seniorom usług, z których nigdy nie będą korzystać – to główne problemy, z którymi zgłaszają się do UOKiK osoby starsze. W związku z Europejskim Dniem Seniora, UOKiK przypomina o prawach konsumentów III wieku. (Tutaj)

Decyzje UOKiK dotyczące promocji w sklepach meblowych.

19.10.2016

Konsumencie zapoznaj się z decyzjami UOKiK dotyczącymi promocji w sklepach Agata Meble i BRW (link).

17.10.2016 r. dniem sprzedaży bezpośredniej.

19.10.2016

Konsumencie, 17.10.2016 r. jest dniem sprzedaży bezpośredniej. W związku z tym, zchecamy do zapoznania się z komunikatem UOKiK. (link).

Kontrole stołówek.

10.10.2016

Konsumencie, inspektorzy Inspekcji Handlowej sprawdzili, co jedzą uczniowie oraz studenci. Najwięcej nieprawidłowości dotyczyło oznakowania żywności oraz podawania informacji o cenach, najmniej uwag wniesiono do jakości posiłków. Więcej informacji tutaj.